شما اینجا هستید
اقتصادی » مجمع ایران و اروپا در زوریخ به کار خود پایان داد


به گزارش خبر کو , پویش آخرین اخبار ایران و جهان به نقل از خبرنگار اعزامی ایرنا از زوریخ، ‘اسفندیار باتمانقلیج’ موسس مجمع ایران و اروپا در پایان این همایش دو روزه، گفت: در حاشیه همایش امسال زوریخ ، چندین جلسه بسیار اساسی بین شرکتهای ایرانی و خارجی برگزار شد .
وی افزود: در همایش امسال نزدیک به ۴۵۰ نفر از حدود ۱۵۰ شرکت ایرانی و خارجی از جمله ۲۵ شرکت بزرگ و شناخته شده حضور داشتند.
موسس مجمع ایران و اروپا خاطرنشان کرد: هیاتهای خارجی با حضور در این همایش استراتژی تجارت در ایران را بهتر می شناسند و با شریکان ایرانی آشنا می شوند. از هیاتهای که آمده بودند چندین شرکت بزرگ ایران توانستند با شریکان اروپایی جلسات خصوصی مهمی داشته باشند اما بهتر است فعلا اسم شرکتها را ذکر نکنیم.
باتمانقلیج در خصوص دورنمای فعالیت ها و همکاری های اقتصادی ایران و اروپا گفت: در کل کار زیاد مانده اما خوشبختانه مشکلات موجود را می توانیم حل کنیم. وی همچنین گفت که ممکن است در آینده علاوه بر همایش سالانه مجمع ایران و اروپا، جلسات کوچکتری در برخی شهرهای اروپا از جمله وین برگزار شود.
گفتنی است، در دومین از چهارمین مجمع ایران و اروپا در زوریخ ، صبح چهارشنبه هلگا اشمید به نمایندگی از اتحادیه اروپا درباره تعهد این اتحادیه به برجام سخنرانی کرد و سپس میزگردی با حضور سفیران کشورهای انگلیس، بلژیک ، دانمارک ، لهستان و هلند برگزار شد. امروز همچنین میزگرد دیگری با حضور ‘باربارا اسلاوین’ عضو ارشد اندیشکده شورای آتلانتیک و ‘جارت بلانک’ عضو ارشد اندیشکده ‘کارنگی’ و باتمانقلیج با موضوع سیاست دولت آمریکا در قبال برجام برگزار شد. در جلسه امروز همچنین محمد سعیدی مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران درباره تقویت و توسعه ظرفیت های لجستیک ایران سخنرانی کرد. در ادامه میزگردی با موضوع ایجاد شبکه هوشمند حمل و نقل و لجستیک برگزار شد و
‘امیر فرمنش’ مدیر موسسه نظرسنجی 'ایران پل' درباره نتایج نظرسنجی با موضوع اعتماد تجاری و فعالیت های اقتصادی توضیحاتی ارائه داد. ظهر امروز نیز دو میزگرد یکی با موضوع معادن و فلزات و دیگری با موضوع بیمه برگزار شد. در جلسه بعدازظهر چهارشنبه نیز دو میزگرد با موضوع گردشگری و سرمایه گذاری خصوصی (private equity) برگزار شد.
به گزارش خبر کو , پویش آخرین اخبار ایران و جهان به نقل از ایرنا ، مجمع ایران و اروپا (EIF) چهار سال پیش با هدف تقویت و حمایت از دیپلماسی تجاری بین ایران و غرب تاسیس شد. این مجمع فرصت مهمی برای تبادل اطلاعات، شبکه سازی و ایجاد روابط کاری بین مقامات و مدیران بخشهای مختلف تجاری و صنعتی با سیاستگذاران، و همچنین فرصتی برای گردهمایی سالانه مقامات ارشد تجاری، دولتی و جامعه مدنی متعهد به توسعه اقتصادی ایران فراهم می سازد.
بحث ها و رایزنی های فشرده و رو در روی این هفته اصحاب صنعت، تجارت و سیاست از ایران و اروپا در چهارمین نشست مجمع ایران و اروپا در 'دولدر گراند هتل' زوریخ ، می تواند راه‌ را برای گسترش و تعمیق همکاری‌های پایدار آینده هموار سازد.
اروپام**۱۰۷۸**۳۴۰۴** خبرنگار: بابک جعفری**انتشار: محسن اسماعیلی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

خبر کو , پویش آخرین اخبار ایران و جهان | آخرین اخبارایران و جهان با پویشگر خبرکو